Які функції виконує інвертор

ОБЛАДНАННЯ ТА ТЕХНОЛОГІЇ ДЛЯ ВИКОРИСТАННЯ АЛЬТЕРНАТИВНИХ ДЖЕРЕЛ ЕНЕРГІЇ. ПРОДАЖ, ВСТАНОВЛЕННЯ ТА ОБСЛУГОВУВАННЯ.
Які функції виконує інвертор

 В склад працюючих на сонячній енергії електростанцій, крім сонячних батарей (СБ), включають акумулятор, контролер і інвертор. Для надійної роботи установки, кожен з її елементів повинен бути вибраний відповідно до характеристик інших пристроїв.

Функції

Основні функції інвертора включають перетворення постійного струму, виробленого СБ, в змінний струм. Це необхідно, оскільки живленя більшості побутової техніки здійснюється на змінному струмі синусоїдальної форми при напрузі в 220 В і частоті 50 Гц, тоді як СБ виробляють постійний струм.
Існують два типи інверторів:

 • Мережеві;
 • Автономні.

Мережевий інвертор (позначається grid-tie) призначений для перетворення постійного струму, отриманого від СБ безпосередньо в електричну мережу змінного струму. Завдяки цьому зменшується потужність, спожита від мережі. Акумулятори в таких системах зазвичай відсутні. Такі інвертори використовуються в мережевих сонячних станціях під зелений тариф для продажу надлишків електроенергії, отриманої від СБ, за підвищеним тарифом.

Характеристики

Перед тим як купити інвертор, необхідно визначити його експлуатаційні характеристики. До основних характеристик інвертора відноситься:

 • Номінальна і Пікова потужність;
 • ККД;
 • Потужність, споживана в режимі очікування (Рхх);
 • Діапазон робочих температур;
 • Наявність захисного блокування.

При виборі інвертора, необхідно, щоб його потужність номінальна (Рном) була б меншою загальної потужності споживачів електроенергії. Також необхідно врахувати до уваги пікову потужність в момент включення приладів, що мають у своїй структурі електродвигун. До таких пристроїв включають пральну машину, холодильник і т. д.
ККД пристрія має бути не менше 90-95%, а
Рхх не повинна перевищувати 1% від Рном.
Якісний інвертор повинен бути захищений від короткого замикання, перегріву, перенавантаження, занадто високої і дуже низької вхідних напруг від СБ.
Важливою характеристикою інвертора є тип змінного сигналу, що виробляється ним. При цьому, в недорогих інверторах сигнал може мати форму трапеції або прямокутника. Більш дорогі і високоякісні інвертори видають сигнал синусоїдальної форми.

Форма сигналу важлива для деяких споживачів електроенергії. Так що для споживачів, які мають тільки активний опір (до них включають лампи освітлення або ТЕН), відсутність синусоїдальної хвилі не відіграє ролі. Для інших споживачів з реактивною складовою навантаження (наприклад, індуктивність в електромоторі), несинусоїдальний сигнал призведе до втрати потужності пристрою або його повної несправності.

Відгуки по статті :
средній рейтинг: 5  відгуків: 2
Написати відгук
  • 5
  • 04.04.2020
  • Гість
  Дуже цікаво про роботу сонячного інвертору
  • 5
  • 01.04.2020
  • Гость
  Просто и доступно как работает инвертор, а также для чего нужен инвертор в системе.
 • Купівля якісних сонячних інверторів
  11.04.2021
   Інвертори є важливими елементами сонячних енергетичних систем. Вони призначені для перетворення струмів. Це оснащення можна назвати серцем всієї системи. Сучасний ринок представляє значну різноманітність таких продуктів. Вони активно використов...
 • Контролери заряду для сонячних батарей (панелей)
  11.04.2021
  Сонячні модулі, як і практично будь-яке інше подібне обладнання, можуть зазнавати надмірної зарядки. Це може призвести до деяких функціональних проблем. З цієї причини, дуже важливо запобігти надмірного заряду батареї. Для цього використовується спец...
 • Приватна сонячна станція під "зелений тариф"
  02.04.2021
  Приватна сонячна станція під "зелений тариф" - це перший крок на шляху до енергетичної незалежності і скорочення викидів парникових газів на нашій планеті. Розвиток науково-технічного прогресу за останні 20 років, міжнародні угоди та м...
 • Сонячні панелі (батареї) - джерело електроенергії майбутнього
  31.03.2021
  Сонячні панелі (батареї) є основним джерелом електроенергії на майбутнє. Вони не завдають шкоди навколишньому середовищу, здатні генерувати електроенергію з відновлюваного ресурсу-сонця, а також повністю себе виправдають в короткі терміни. Уявіть со...
 • Сонячні батареї це сучасно та розумно.
  25.03.2021
   Сонячна енергетика почала своє існування як прекрасна казка для романтиків. Люди давно навчилися будувати гідроелектростанції, теплові станції і навіть атомні. В енергетичній стратегії людства занадто довго переважали принцип, який зобов'язував...