Сонячні батареї на балконі

ОБЛАДНАННЯ ТА ТЕХНОЛОГІЇ ДЛЯ ВИКОРИСТАННЯ АЛЬТЕРНАТИВНИХ ДЖЕРЕЛ ЕНЕРГІЇ. ПРОДАЖ, ВСТАНОВЛЕННЯ ТА ОБСЛУГОВУВАННЯ.
Сонячні батареї на балконі

  Наявність в квартирі невичерпного, а крім того безкоштовного джерела енергії - зручність, що дозволяє вирішити відразу кілька побутових питань, серед яких - економія на оплаті за електроенергію, та часткова незалежність від міської електромережі. Але яким чином можливо відродити подібну ідею? Для мешканців багатоповерхових будинків існує, мабуть, тільки один спосіб - встановити сонячні батареї на балконі. Ця стаття розповість про пристрій і принципи монтажу таких систем.

Прилад і принцип роботи сонячних батарей

При установці системи на балконі необхідно врахувати обмежену територію, що використовується для цієї мети. Тому самі батареї повинні бути невеликими за розмірами і в той же час мати хорошу потужність. Для отримання таких параметрів балконні панелі оснащуються спеціальними інверторами, які характеризуються високою електроефективністю і залишаються функціональними при значних навантаженнях. Стандартна конструкція батарей для квартири складається з наступних монтажних агрегатів:

 • Акумулятор
 • Інвертор
 • Набір сонячних фотоелементів у вигляді пластин;
 • Система управління модулями.

Фотоелементи генерують спрямовані на них сонячні промені в електрику, яка потім накопичується в акумуляторі. Функція інвертора полягає в перетворенні постійного струму в змінний, який використовується в подальшому для побутових цілей.

Вся схема підключення абсолютно проста, тому зрозуміти принцип її конструкції в змозі кожен з тих, хто хоч трохи знайомий з електрикою. Елементи на балконі не вимагають постійної уваги та обслуговування. Єдине, що потрібно передбачити, це наявність плюсової температури на балконному приміщенні, так як взимку акумулятори під дією морозу можуть втратити частину свого заряду. Тут необхідно додати, що акумулятори -самі громіздкі елементи в системі, тому перед їх установкою необхідно подумати над тим, як розмістити їх правильно, щоб врятувати і без того невелику площу.

Монтаж і установка батарей

Для устаткування балкону розглянутою енергосистемою необхідно купити сонячні батареї  в готовому виді або змайструвати їх самостійно. Монтаж таких конструкцій здійснюється за наступною схемою:

 1. Виготовляється корпус для кріплення фотоелементів. Для цієї мети зазвичай використовують каркас, зварений з алюмінієвого куточка.
 2. Напаюють фотоелементи, роблячи це якомога ретельно, так як пластини самі по собі дуже легко пошкодити, і коштують вони не дешево. Елементи, розташовані по краях, припаюють до шин.
 3. Скло, попередньо оброблене знежирюючою рідиною, поміщається в раму і розташовують на ньому пластини, залишаючи прогалини між ними.
 4. Периметр скла, а також зазори між пластинами змащують герметиком. Задню сторону панелі покривають акриловим лаком.

Готові конструкції кріплять до несучої частини будівлі - стінам або плитам. Розташовуючи сонячні батареї на балконі необхідно враховувати, що в майбутньому їх необхідно систематично чистити від забруднень, тому панелі повинні бути розміщені в межах досяжності.

Популярні: Сонячні батареї

Відгуки по статті :
средній рейтинг: 4  відгуків: 1
Написати відгук
  • 4
  • 05.04.2020
  • Гість
  Застосування сонячних батарей в квартирі
 • Купівля якісних сонячних інверторів
  11.04.2021
   Інвертори є важливими елементами сонячних енергетичних систем. Вони призначені для перетворення струмів. Це оснащення можна назвати серцем всієї системи. Сучасний ринок представляє значну різноманітність таких продуктів. Вони активно використов...
 • Контролери заряду для сонячних батарей (панелей)
  11.04.2021
  Сонячні модулі, як і практично будь-яке інше подібне обладнання, можуть зазнавати надмірної зарядки. Це може призвести до деяких функціональних проблем. З цієї причини, дуже важливо запобігти надмірного заряду батареї. Для цього використовується спец...
 • Приватна сонячна станція під "зелений тариф"
  02.04.2021
  Приватна сонячна станція під "зелений тариф" - це перший крок на шляху до енергетичної незалежності і скорочення викидів парникових газів на нашій планеті. Розвиток науково-технічного прогресу за останні 20 років, міжнародні угоди та м...
 • Сонячні панелі (батареї) - джерело електроенергії майбутнього
  31.03.2021
  Сонячні панелі (батареї) є основним джерелом електроенергії на майбутнє. Вони не завдають шкоди навколишньому середовищу, здатні генерувати електроенергію з відновлюваного ресурсу-сонця, а також повністю себе виправдають в короткі терміни. Уявіть со...
 • Сонячні батареї це сучасно та розумно.
  25.03.2021
   Сонячна енергетика почала своє існування як прекрасна казка для романтиків. Люди давно навчилися будувати гідроелектростанції, теплові станції і навіть атомні. В енергетичній стратегії людства занадто довго переважали принцип, який зобов'язував...