Особливості функціонування сонячних батарей при хмарності

ОБЛАДНАННЯ ТА ТЕХНОЛОГІЇ ДЛЯ ВИКОРИСТАННЯ АЛЬТЕРНАТИВНИХ ДЖЕРЕЛ ЕНЕРГІЇ. ПРОДАЖ, ВСТАНОВЛЕННЯ ТА ОБСЛУГОВУВАННЯ.
Особливості функціонування сонячних батарей при хмарності

 Сонячні батареї дуже цікаве обладнання, яке надає різні переваги для всіх користувачів. Можна оцінити свою глобальну вигоду, тому що вони є екологічно чистим джерелом енергії. Сучасні сонячні батареї стають все більш поширеними завдяки унікальним якісним характеристикам. Їх використання дозволяє скоротити витрати на виробництво електричної енергії.

Якщо розглядати експлуатацію таких пристроїв з екологічної точки зору, необхідно говорити про них, як про чисте автономне джерело. Його експлуатація дає можливість уникнути шкоди навколишньому середовищу, яка і так сильно постраждала від людської діяльності. Енергія, отримана від сонячних променів, представляє собою чистий і ефективний варіант. Можна використовувати такі електростанції на віддалених територіях для передачі різних даних в навчальних цілях і т.д.

Як хмарність може вплинути на функціонування сонячних батарей?

Сонячне обладнання може піддаватися деякому впливу з боку хмар. Вони здатні скоротити основні переваги таких батарей. Якщо хмари досить щільні, продуктивність роботи устаткування може зменшитись в багато разів. Необхідно враховувати кількість хмар у певному місці в певний період року, щоб підібрати обладнання з ідеальними технічними характеристиками.

Насправді, хмарність може мати безпосередній вплив на функціонування батарей сонячного типу. Ту кількість енергії, яку вони безпосередньо будуть виробляти, знаходиться в прямій залежності від об’єму отриманих сонячних променів. При безхмарній погоді промені будуть потрапляти безпосередньо на поверхню батареї, що гарантує вироблення необхідної кількості енергії. У такий час при підвищенній сонячній активності виробляється максимальна кількість електроенергії.

Якщо сонце ховається за завісою хмар, відповідно і знижується рівень якості енергії. Але цей фактор не є критичним для генерації електричної енергії. Вона все ще буде вироблятися, просто не в таких кількості. Батареї можуть функціонувати приблизно на 50 відсотків від своєї потужності в тому випадку, коли хмарність знаходиться на маленькому рівні. Якщо об'єкти, на які падають промінь, кидають тінь на землю, то буде проходити вироблення енергії. При більш значній хмарності продуктивність батареї може скорочуватися ще більше. Якщо день зовсім буде хмарним, то виробництво необхідної енергії буде на мінімальному рівні.

Хмарність може мати благотворний вплив на сонячні батареї. Коли погода не дуже добра, сонячні батареї переробляють енергію, яка була отримана в оптимальний час. Коли сонце буде в своєрідному просвіті, який формується між хмарами, пристрої починають приймати прямі промені. Вони будуть ефективно доповнені світлом, відбитим від хмар. Це буде суттєва перевага, тому що кількість світла перевершить навіть показники ясного дня. З цієї причини хмари здатні збільшити продуктивність сонячних батарей приблизно на половину або навіть більше.

Як можна ліквідувати проблеми, пов'язані з хмарами?

Щоб проблема хмарності була не значною, можливо використати один зі способів ефективного її вирішення. Якщо в певному регіоні зранку ясно, а в день можуть з'явитися хмари, то краще розмістити сонячні батареї злегка на сході.

Необхідно також переконатися в достатній площі сонячних батарей, що дозволить отримувати відповідну кількість енергії. Вона буде поступово запасатись «впрок» при адекватних експлуатаційних показниках обладнання.

Необхідно переконатися, що у вас достатньо місця в акумуляторі. Це дозволить без особливих труднощів містити додаткову енергію, яка буде отримуватись, коли сонячне світло буде відбиватися від хмар. Є багато цікавих трюків, які дозволять підвищити рівень ефективності для вироблення енергії в регіонах, де погода часто буває досить хмарною.

Вплив хмар на роботу електростанцій сонячного типу в європейських країнах

У деяких країнах Європи, наприклад, у Німеччині, кількість похмурих днів досить велика. Саме тому вони навчилися грамотно пристосовуватись до вироблення сонячної енергії. Там використовують велику кількість спеціальних батарей. Ця країна вважається найбільшим споживачем такої альтернативної енергії в усьому світі. Там можна продавати надлишки власної енергії, що дозволяє отримувати додатковий дохід. Але за допомогою простих маніпуляцій німці навчилися нейтралізувати негативний вплив хмарної погоди. Тому варто використовувати сонячні батареї, тому що вони в будь-якому випадку готові принести значну кількість користі.

Популярні: Сонячні батареї

автор: ГЕКСАГОН-ЕНЕРГІЯ
Відгуки по статті :
средній рейтинг: 5  відгуків: 1
Написати відгук
    • 5
    • 05.04.2020
    • Гість
    Робота сонячних батарей в похмуру погоду.