«Зелений» тариф

ОБЛАДНАННЯ ТА ТЕХНОЛОГІЇ ДЛЯ ВИКОРИСТАННЯ АЛЬТЕРНАТИВНИХ ДЖЕРЕЛ ЕНЕРГІЇ. ПРОДАЖ, ВСТАНОВЛЕННЯ ТА ОБСЛУГОВУВАННЯ.

 Підключення «зеленого» тарифу з ГЕКСАГОН-ЕНЕРГІЯ

«Зелений» тариф - це державна програма стимулювання розвитку відновлюваних джерел енергії (сонце, вітер, біомаса та вода малих ГЕС) шляхом запровадження спеціальних фінансових умов, що дозволяють фізичним та юридичним особам реалізовувати надлишки вробленої електроенергії державі.

Завдяки «зеленому» тарифу вироблена електроенергія, продається за значно вищою вартістю, ніж тарифи на електроенергію затверджені державою. Але, в цьому процесі є певні обмеження, тому що «зелений» тариф діє тільки для надлишків електроенергії яка вироблена сонячними батареями (вітрогенераторами, біогазовими електростанціями та малими ГЕС), і не споживається в побуті. Чим менше споживання електроенергії та чим більше її вироблено - тим більше ви зможете продати та швидше повернуться вкладені кошти в поновлювані джерела енергії.

Метою «зеленого» тарифу є стимулювання розвитку нових видів енергетичних ресурсів та залучення інвестицій в поновлювані технології енергетики.

В Україні «зелені» тарифи на електроенергію, що виробляються з використанням різних відновлюваних джерел енергії були прийняті на законодавчому рівні і будуть діяти до 2030 року.

Найголовніше для «зеленого» тарифу – це генерація електроенергії за допомогою альтернативних джерел енергії: сонячних батарей, біогазової станції та малої гідроелектростанції.

Інформація про «зелений» тариф для приватних сонячних електростанцій в Україні з 2016:

֎ «Зелений» тариф привязали до курсу валют EUR/UAH для промислових та приватних сонячних електростанцій;

֎  «Зелений» тариф для дахових сонячних електростанцій буде становити:

– побудованих в 2016 р. – 0,19 євро за кВт-год;

- побудованих в 2017-2019 роках - 0,18 євро за кВт-год;

- побудованих в 2020-2024 роках - 0,16 євро за кВт-год;

- побудованих в 2025-2030 роках - 0,14 євро за кВт-год;

֎ Встановлена надбавка до «зеленого» тарифу при використанні  місцевих компонентів, від 5% до 10% у випадку застосування 30% або 50% місцевих компонентів;

֎ Максимальну потужність приватних сонячних електростанцій для отримання «зеленого» тарифу збільшено до 30 кВт.

Станом на 16.08.16, основними нормативно-правовими актами в сфері «зелених» тарифів є Закон України 04.06.2015 року № 514-VII «Про внесення змін до деяких законів України щодо надання конкурентних умов виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії» і рішення НКРТЗ від 30.06.16 № 1188 «Про створення" зелених "тарифів на електроенергію для приватних домогосподарств». Слід зауважити, що перегляд «зеленого» тарифу відповідно до закону № 514 проводиться щоквартально, за умови дотримання  головної умови: курс НБУ ЄВРО/ГРН.

Згідно з чинним законодавством про «зелений» тариф:

-фізична особа продає електроенергію, що виробляється сонячною установкою (вітрогенератором, біогазовою електростанцією та малими гідроелектростанціями) за результатами місяця;

-розрахунковим періодом, за який ведеться облік виробленої та спожитої домогосподарством електроенергії є календарний місяць;

-облік електроенергії, що генерується в зовнішню мережу, а також електроенергії, спожитої домогосподарством, здійснюється за допомогою двонаправленого електричного лічильника, підключеного до системи АСКУЭ через GSM-канал або провідним з'єднанням (придбання такого лічильника покладено на власника домогосподарства, забезпечення  каналу передачі даних - на Енергокомпанію);

-за результатами показників електролічильника, отриманих до АСКУЭ, Енергокомпанія формує акт прийому-передачі електроенергії, розрахованої відповідно до Закону про «зелений» тариф, на підставі якого власнику домогосподарства нараховуються платежі;

-виплати за електроенергію по «зеленому» тарифу зараховується на банківський рахунок власника домогосподарства (банківський рахунок може бути відкритий власником в будь-якому банку);

-прибутковий податок утримується з зарахованих коштів за електроенергію (для отримання платежів за електроенергію по «зеленому» тарифу, не обов'язково оформляти приватного підприємця або іншу форму підприємства для ведення бізнесу; ліцензія на продаж електроенергії не потрібна);

-максимально допустима потужність станції з продажу електроенергії по «зеленому» тарифу для приватних господарств-30 кВт, але не більше, ніж виділено для домогосподарства для використання електроенергії, якщо виділена потужність на будинок мала (кілька кВт-5, 10 або 15), а установку бажано більшу, необхідно переоформити в РЕС договір на використання електроенергії і домогтися виділення більшої потужності;

-потужність станції з продажу електроенергії за «зеленим» тарифом визначається вихідною потужністю інвертора за змінним струмом;

-сонячні панелі для станції, призначені для продажу сонячної електроенергії по «зеленому» тарифу, можуть бути встановлені на дахах і фасадах будинків, господарських спорудах, відмічених на плані домогосподарства, а також на земельній ділянці домогосподарства.

Розглянемо економічну доцільність підключення «зеленого» тарифу на прикладі приватного будинку в Київській області площею 230 кв.м. і середньорічним споживанням електроенергії 3600 кВт/рік.

Вартість набору високоякісного обладнання для СЕС потужністю 10 кВт на даху будинку «під ключ» буде становити - 13000,00 євро.

В середньому у Київській області ця станція буде генерувати за рік 11 550 кВт * год електроенергії. Це означає, що подібний будинок при установці сонячної електростанції потужністю 10 кВт за цілий рік продаватиме в мережу 7950 кВт * год електроенергії. Власник цього будинку оформив «зелений» тариф у 2016 році, його дохід за рік буде:

(7950 кВт x € 0.19)-18% (податок на прибуток) = 1239 євро

Слід врахувати, що протягом року власник СЕС не платить за електроенергію і не страждає від збільшення тарифів, економія на рік буде:

3600 кВт х 1,29 грн. = 4644 грн. (близько 160,00 євро; курс 29,0 грн/євро; тариф 1,29грн./кВт з споживанням 300 кВт на місяць).

Зараз ми розрахуємо приблизний термін окупності такої установки:

-без власного споживання 13000/((11550 х 0.19)-18% = 7,22 років;

-з урахуванням власного споживання 13000/(1238 + 160) = 9,29 років.

Вартість СЕС потужністю 30 кВт «під ключ"- 35000,00 євро.

Станція буде генерувати протягом року 33 150 кВт*год електроенергії. За цілий рік буде продано в мережу 29550 кВт*год електроенергії, виплати за рік будуть:

(29550 кВт x € 0.19)-18% (податок на прибуток) = 4604 євро

Економія за рік буде:

3600 кВт х 1,29 грн. = 4644 грн. (близько 160,00 євро; курс 29,0 грн/євро; тариф 1,29 грн/кВт).

Період окупності СЕС:

-без власного споживання 35000/((33150 х 0.19)-18% = 6,78 років;

-з урахуванням власного споживання 35000/(4604 + 160) = 7,34 років.

 

Розглянемо інвестиційну привабливість інвестицій в іноземній валюті на депозит в банк і на придбання квартири під оренду для отримання пасивного доходу.

Депозит. Максимальна процентна ставка по депозитах в іноземній валюті в Україні становить 8% річних (станом на 20.08.16) з виплатою відсотків у кінці терміну вкладу. Вклавши в банк 13 000 євро, через рік заробимо 853 євро (1040 євро-18% (податок на прибуток)).

Квартири. Середня вартість 1-кімнатної квартири в Києві 50 000 USD або 46000 євро (1150 USD/кв. м.). Середня вартість оренди 1-кімнатної квартири в Києві 7000 грн. Або 242 євро (станом на 20.08.16).

 Таблиці. Інвестиційна привабливість різних видів інвестицій.

 

Висновки про встановлення СЕС та підключення «зеленого» тарифу робити Вам!

З огляду на вищезазначене, питання номер один для власників СЕС полягає у скороченні споживання, і, як наслідок, більше електроенергії буде продаватися за більш вищим «зеленим" тарифом та швидше окупається інвестиція в альтернативну енергетику і безпосередньо в сонячні батареї. А також прагнути встановити як можна більшу СЕС до 30 кВт.

Заробляти на «зеленому» тарифі дуже просто:

 

Компанія "ГЕКСАГОН-ЕНЕРГІЯ" надає допомогу в оформленні «зеленого» тарифу для приватних та юридичних осіб на території України. Також наші спеціалісти здійснюють розрахунок потужності і підбір обладнання, оперативний монтаж і обслуговування сонячних систем. Ми пропонуємо і впроваджуємо індивідуальний варіант рішення з оптимальними фінансовими інвестиціями для швидкої окупності проекту.

Виходячи з вищезазначеного, остаточний вибір за Вами, але ми можемо запропонувати і підібрати оптимальний варіант для Вас.