Головні функції розподільчого колектора

ОБЛАДНАННЯ ТА ТЕХНОЛОГІЇ ДЛЯ ВИКОРИСТАННЯ АЛЬТЕРНАТИВНИХ ДЖЕРЕЛ ЕНЕРГІЇ. ПРОДАЖ, ВСТАНОВЛЕННЯ ТА ОБСЛУГОВУВАННЯ.
Головні функції розподільчого колектора

   Cучасні системи опалення, які працюють на основі використання рідких теплоносіїв користуються особливою популярністю. Це пов'язано з деякими важливими перевагами. Щоб кожний елемент системи насичувався максимально рівномірно, як це можливо, використовується спеціальний колектор розподільчого типу. Він виконує низку важливих функцій.

Види і призначення колекторів

Такий виріб являє собою набір, що складається з пари блоків і відводів, куди підключають  відповідні комунікації. Основним призначенням є рівномірний розподіл всього носія в трубах, регулювання швидкості його потоку. Зараз функції розподільчого колектору можуть бути більш широким, тому що компанії постійно придумують щось нове.

Принцип функціонування такого колектора має деякі схожі елементи з роботою елементарної гідравлічної стрілки. Використовується окрема гребінка як для входу, так і для виходу. Сучасні колектори можуть бути складними і простими. Перший варіант додатково обладнується спеціальними допоміжними приладами, арматурою і т.д. Наприклад, для цих цілей можна використовувати дренажні клапани, датчики, змішувачі, регулююча, запірна арматура і багато іншого. Щоб колектор функціонував стабільно на нормальному рівні, доцільно встановити спеціальний розширювальний бак і циркуляційний насос.

Сучасні функції розподільчого колектора можуть залежати від матеріалів, що використовуються у виробництві виробу. Він може виготовлятися з латуні, нержавіючої сталі, міді та поліпропілену. Кожен варіант має унікальні особливості та переваги. Розмір колектора зазвичай залежить від кількості контурів, які будуть обслуговуватися.

Основною функцією є правильний розподіл носія по всій системі. Адже, якщо він буде поступати в великий кількості в одну із зон опалювальної системи, то в інший буде дефіцит. Це може спровокувати появу нерівномірного опалення. Наприклад, в одній кімнаті може бути набагато тепліше, ніж в іншій. Тому дуже важливо використовувати якісні колектори для систем опалення, підібрані грамотно і придбані в надійному місці. Це дозволить гарантувати повне виконання базових функцій.

Правильний вибір розподільчого колектору

Такий прилад вважається надзвичайно корисним. Але всі базові функції будуть виконуватися точно, якщо правильно вибрати його під особливості конкретної системи опалення. Необхідно враховувати деякі ключові нюанси при відборі, серед яких рівень тиску всередині системи. Це впливає на підбір матеріалу для розподілювача. Також необхідно врахувати кількість контурів, пропускну здатність, можливість додавання контурів, наявність різноманітних пристроїв допоміжного типу. Інколи не зайвим враховувати деякі додаткові характеристики, серед яких звукова та теплоізоляційна здатність деталей колектора, приблизний розрахунок витрат на електроенергію, необхідну для забезпечення повноцінного функціонування. Все це дозволить для специфічних параметрів вибрати оптимальну модель.

автор: ГЕКСАГОН-ЕНЕРГІЯ
Відгуки по статті :
средній рейтинг: 5  відгуків: 1
Написати відгук
    • 5
    • 05.04.2020
    • Гість
    Все про розподільчий колектор для гелеосистем