Сонячні панелі: термін служби, окупність, експлуатаційні витрати

ОБЛАДНАННЯ ТА ТЕХНОЛОГІЇ ДЛЯ ВИКОРИСТАННЯ АЛЬТЕРНАТИВНИХ ДЖЕРЕЛ ЕНЕРГІЇ. ПРОДАЖ, ВСТАНОВЛЕННЯ ТА ОБСЛУГОВУВАННЯ.
Сонячні панелі: термін служби, окупність, експлуатаційні витрати

 Сонячні панелі - це пристрої, які використовуються для генерації електроенергії з використанням сонячної енергії. Якщо говорити про конструктивні риси, то це кілька об’єднаних в модуль фотоелементів, які перетворюють енергію сонця в електрику з постійним струмом.

Перед установкою сонячних панелей, як правило, виникає два питання: "Як швидко вони виправдають себе?" і "Скільки ці панелі будуть служити?". Важливо розуміти, наскільки придбання такої конструкції доцільне і вигідне. Екологічне питання, безумовно важливе, але не менш важлива і фінансова сторона справи.

Термін служби

Виробники сонячних панелей зазвичай дають їм гарантію від 10 до 25 років. Це вже говорить про їх довголіття. Однак, як показали тести, панелі від будь-якого виробника будуть служити вам не менше 20 років. Незначна розбіжність в термінах буде залежати від типу сонячних панелей. Батареї на монокристалах мають термін експлуатації до 30 років, а батареї на полікристалах працюють 20-25 років. Крім того, необхідно розуміти, що після певного періоду (зазвичай це 15-20 років) відбудеться зменшення потужності, але панель буде продовжувати виробляти енергію, але в трохи меншій кількості.

Гарантія від виробників, що коливається від 10 до 25 років, пов'язана з різновидами панелей (класом, типом клітин, якістю захисного покриття). На цей період виробник гарантує, що генерація електроенергії панелями не знизиться більше ніж на 10% від первинної.

Що впливає на термін служби?

Звісно, неможливо розрахувати термін служби сонячних панелей з точністю до року. Адже є багато чинників, які впливатимуть на тривалість їхньої роботи. Серед них:

 • перегрів панелей;
 • раптові зміни температур.

Такі чинники скоротять термін служби ваших панелей на декілька років. Необхідно знати, що фотоелементи самі по собі майже вічні, пошкодженню піддаються інші частини панелей:

 • EVA шар між фотоелементом і склом - його помутніння призводить до зниження ефективності роботи, тому що на сонячні елементи попадає менше сонячного світла;
 • ущільнювальна плівка - використовується для захисту панелів від вологи. Під впливом ультрафіолету вона може бути пошкоджена. Це призводить до того, що фотоелементи стають менш еластичними і набагато легше піддаються механічному впливу;
 • задня поверхня модуля.

Окупність

Говорячи про окупність сонячних панелей, необхідно враховувати безліч чинників.

 1. Кількість панелей, які ви збираєтесь встановити.
 2. Тип панелей. Різні типи панелей коштують по-різному, тому важливо вирішити, який різновид потрібний саме вам. Від цього будуть залежати початкові інвестицій.
 3. Розташування панелей. Слід врахувати регіон установки панелей. Адже в регіонах з переважно хмарною погодою, енергія буде вироблятися в меншій кількості. Це означає, що термін окупності панелей буде набагато тривалішим.
 4. Ціна на електроенергію в місці установки панелей. Необхідно робити розрахунки і зрозуміти, на скільки енергії за допомогою сонця є більш вигіднішою, ніж її придбання стандартним шляхом. У деяких регіонах електроенергію буде дешевше отримувати від центральної мережі.

Є дуже усереднені дані про окупність сонячних панелей. Для середнього розміру приватного будинку в регіоні з середньою інсоляцією панелі будуть окуповуватись приблизно 3-5 років. Але треба враховувати, що технології щорічно удосконалюються. Це означає, що через пару років термін окупності сонячних панелей може зменшитися.

Експлуатаційні витрати

Загалом, варто згадати, що покупка сонячних панелей буде досить вигідним рішенням. По-перше, ви майже не буде залежати від періодичних відключень електроенергії, які неминучі в приватному секторі. По-друге, від вас не потрібний складний сервіс. Все, що потрібно – це періодичне очищення робочих поверхонь. По-третє, такі системи не виділяють ніякого шуму, на відміну від генераторів, які працюють на дизельному паливі або бензині. По-четверте, ви можете самі вибрати потужність і напругу, поєднуючи панелі в потрібну вам систему. Ну а витрат на утримання сонячних панелей і зовсім нема. Ви платите один раз, а потім користуєтесь згенерованою енергією.

Популярні: Сонячні панелі | Сонячні батареї

автор: ГЕКСАГОН-ЕНЕРГІЯ
Відгуки по статті :
средній рейтинг: 5  відгуків: 1
Написати відгук
  • 5
  • 05.04.2020
  • Гість
  Ефективність та доцільність сонячних панель