Які сонячні панелі кращі - монокристалічні чи полікристалічні?

ОБЛАДНАННЯ ТА ТЕХНОЛОГІЇ ДЛЯ ВИКОРИСТАННЯ АЛЬТЕРНАТИВНИХ ДЖЕРЕЛ ЕНЕРГІЇ. ПРОДАЖ, ВСТАНОВЛЕННЯ ТА ОБСЛУГОВУВАННЯ.
Які сонячні панелі кращі - монокристалічні чи полікристалічні?

 Сонячні батареї представляють собою багато фотоелементів. Вони формують єдиний цілий модуль, який працює за одним принципом. Особливості фотоелементів і визначають характеристики всієї сонячної батареї. Позитивним моментом є те, що існує лише два достойних варіанти: монокристалічні або полікристалічні вироби. Перед покупкою необхідно ретельно зважити переваги та недоліки кожного типу і зробити вдумливий вибір. Розглянемо кожен з них, щоб зрозуміти, що вони виграють, і для яких цілей краще підходять.

Монокристалічні батареї

Монокристалічні модулі в основі містять монокристали кремнію. Візуально відрізняються гладким красивим кольором. Декілька панелей, розташованих поруч, будуть виглядати ідентично і створювати картину цілісного покриття. Такий однорідний колір пояснюється структурою кристалу, який містить тільки одне зерно. Чистоти молекулярної сітки досягають комплексним технологічним процесом, а натомість отримують максимальну ефективність і довговічність.

Монокристалічна батарея виготовлена з злитків кремнію циліндричної форми. Бічну частину злитку обрізають і отримують кремнієвий диск з округленими краями. Ці закруглені краї їх характерна риса, за якою можна відрізнити монокристалічну структуру батареї від полікристалічної. Елементи останньої виглядають абсолютно рівними, без закруглень.

Щоб визначити, чи підійде вам сонячна батарея з монокристалічною структурою, давайте виділим її виграшні особливості та недоліки.

Переваги монокристалічних модулів:

 1. У виробництві використовується високоякісний кремній, тому монокристалічні елементи часто характеризуються найкращими показниками, в тому числі і продуктивності. Їх ефективність може досягати 22%.
 2. Відомо, що сонячні панелі вимагають досить великих площ для розміщення. Монокристалічні типи батарей є більш компактними і займають менше вільного місця. У той же час, вихідна потужність може бути в кілька разів більше, ніж у інших типів панелей.
 3. Мінімум обслуговування. Панелі цього типу досить тільки періодично очищати від пилу на поверхні.
 4. Термін служби таких модулів є найдовшим (до 50 років), а гарантія деяких виробників поширюється на 25 років.

Варто згадати і негативні моменти, до яких необхідно бути готовим перед покупкою сонячних монокристалічних батарей:

 1. Вони коштують дорожче, ніж альтернативні види. За високі показники ефективності, тривалий гарантійний термін і більш компактний розмір доведеться заплатити. Зазвичай їх можуть дозволити собі промислові підприємства, які планують використовувати панелі протягом багатьох років. Для домашніх цілей багато хто вибирає інші типи батарей.
 2. У монокристалічних модулях важливий ланцюг енергетичних перетворень. Якщо частина панелі брудна або в тіні, то продуктивність значно знижується. Рішенням може бути встановлення мікроінверторів які зберігають характеристики всієї енергосистеми при локальних проблемах.

Полікристалічні панелі

Процес виготовлення батарей з полікристалів значно простіший і не вимагає складної процедури вирощування монокристалів методом Чохральского.

Полікристалічні панелі отримують шляхом плавлення сирого кремнію, який потім остуджують в квадратних формах і нарізають на ідеальні квадратики. В якості сировини дозволяється використовувати не тільки чистий кремній, а й вторинні кремнієві матеріали. Це призводить до появи домішок або незначних дефектів у структурі кристала, що знижує ефективність роботи батареї.

Переваги полікристалічних панелей:

 1. Таке обладнання виділяється прийнятною ціною, завдяки тому, що спосіб виготовлення простий і менш витратний.
 2. Полікристалічні панелі ідеально підходять для використання в домашніх цілях, де незначні зміни продуктивності не відіграють ключову роль.

Недоліки полікристалічних модулів:

 1. Вони менш стійкі до впливу високих температур. Потужна спека може знизити продуктивність енергосистеми і суттєво вплинути на роботу великих промислових підприємств. Постійний вплив високих температур може зменшити термін служби батарей на основі полікристалів, на відміну від модулів, які мають в структурі високоякісний монокристал.
 2. Ефективність полікристалічних елементів досягає всього 18%. Чим вище якість кремнію, яка береться за основу таких енергетичних систем, тим вищу продуктивність матиме сонячна батарея. Під якістю або чистотою кремнію зазвичай розуміють впорядкованість його молекул в сітці, від чого залежить ефективність перетворення сонячної енергії в електрику.
 3. Вимагають багато вільного простору. Для отримання однакової електричної потужності, полікристалічним елементам необхідна більш широка площа покриття, ніж монокристалічним.
 4. Зовнішній вигляд полікристалічних панелей є менш привабливим - колір батарей отримується не однорідний із-за великого накопичення кристалів в одному фотоелементі. Проте ця характеристика не відіграє основну роль у виборі типу батареї.

Який тип сонячних батарей вибрати

Всі типи батарей діють за одним механізмом - перетворюють сонячне світло в електричний струм. Сонячна електростанція може служити для різних цілей, від використання в дитячих іграшках і калькуляторах до забезпечення енергією цілого будинку, кварталу або навіть космічної станції. Розмір батареї підбирається відповідно до його призначення. Найбільш популярним лишається використання батарей для промислових цілей, а в зарубіжних країнах - забезпечення витрати енергії будинку в повсякденному житті.

Враховуючи тонкощі і незначні відмінності в характеристиках, найбільш оптимальними будуть наступні рішення:

 1. Для домашнього використання слід віддати перевагу полікристалічним модулям. Невеликі перебої в роботі не будуть суттєво впливати на повсякденне життя. Крім того, продуктивність цього типу батарей цілком достатня для побутових потреб, і ціна більше підходить для покупки "з свого гаманця".
 2. Потреби промислових підприємств та проектів краще задовольняють панелі з монокристалічної структури пластин. Ціна буде доступна для бюджету компанії, а висока продуктивність та тривалий гарантійний термін забезпечать безперебійне і якісне отримання енергії.

Щоб не прогадати і не кидати гроші на вітер, ви можете запросити експерта, який оцінить ваші потреби і підкаже, який тип батареї підійде найкращим чином. При однакових показниках електричної потужності, вибирайте те, що більш прийнятне за грошима або зовнішнім виглядом.

В вашому виборі відштовхуйтесь від існуючих можливостей і проблем, наприклад:

 • При обмеженому просторі - віддайте перевагу монокристалічним модулям. Серед них можна пошукати виробників, які пропонують вищу потужність. Чим вища потужність батареї, тим меншу площу вона буде займати для забезпечення тієї ж ефективності.
 • При обмеженому бюджеті також краще підходять полікристалічні батареї. Як витрати на енергосистему, так і на її монтаж (кабель, кріплення, інвертор) будуть набагато дешевшими.
 • Якщо ви прихильник якості і довговічності та готові платити за це - купуйте батареї на монокристалічній основі. Вклавши один раз, ви отримаєте ефективну роботу установки на довгі роки.

При виборі сонячної батареї, слід поцікавитись у виробника її характеристиками. На практиці трапляється, що обидва типи батарей однаково добре працюють і не потрібно переплачувати. Деякі дослідження і порівняння продуктів різних виробників не виявили закономірності між теорією про різні типи сонячних модулів та їх практичними можливостями. Досвідчений консультант зможе розповісти вам якомога більше про можливості продукту, а також як він індивідуально вписується до ваших потреб. Дані про виробництво сонячних батарей в Європі свідчать, що провідні місця за попитом займають моделі полікристалічної структури.

Ми пропонуємо різні типи фотоелектричних модулів. Ви зможете підібрати найбільш підходящий за продуктивністю і ціною. Наші консультанти з задоволенням підкажуть вам відмінності різних моделей одних від інших та допоможуть Вам підібрати оптимальний варіант, врахувавши ваші потреби та можливості. Альтернативні джерела енергії стають все більш і більш популярними і отримують широке признання в багатьох країнах. Наша компанія займається продажом, а також монтажем і обслуговуванням такого обладнання. Ми постараємось зробити ваші витрати мінімальними, а енергетичну незалежність - максимальною.

автор: ГЕКСАГОН-ЕНЕРГІЯ
Відгуки по статті :
средній рейтинг: 5  відгуків: 2
Написати відгук
  • 5
  • 21.01.2021
  • Любовь
  ПРЕКРАСНАЯ СТАТЬ! СПАСИБО!
  • 5
  • 05.04.2020
  • Гість
  Переваги монокристалічних та полікристалічних сонячних батарей