Яка різниця між гідроакумулятором і розширювальним баком

ОБЛАДНАННЯ ТА ТЕХНОЛОГІЇ ДЛЯ ВИКОРИСТАННЯ АЛЬТЕРНАТИВНИХ ДЖЕРЕЛ ЕНЕРГІЇ. ПРОДАЖ, ВСТАНОВЛЕННЯ ТА ОБСЛУГОВУВАННЯ.
Яка різниця між гідроакумулятором і розширювальним баком

  Мембранні ємності для рідких речовин багато років тому назад найшли своє використання. Багато простих людей навіть не дізнаються про те, що для системи опалення та водозабезпечення необхідно використовувати ємності різних типів.

Розширювальні ємності для потреб нагріву, виготовляють, як правило, червоного кольору, а для водопостачання використовуються гідроакумулятори та на заводі виробнику їх фарбують в блакитний колір.

Для чого потрібен експанзомат (розширювальний бачок)?

Теплоносій, який знаходиться в системі опалення, циркулює по всьому контуру і розносить по трубам і радіаторам тепло. Все сучасне обладнання, призначене для потреб опалювальних систем, розробляється, як завжди, для роботи на воді. Антифриз застосовують тільки якщо контур не буде працювати на постійній основі.

Всім відомо, що вода при нагріванні має особливість в збільшенні об'єму, приблизно на -0,3%. Що з цього виходить? При досягнені температури води 70 градусів, вона збільшиться в об'ємі на 3%. Навіть такі, здавалося б, незначні зміни можуть призвести до серйозних наслідків - до утворення витоків в місцях з'єднань або навіть до розриву трубопроводу. Для того, щоб уникнути цього, в систему опалення встановлюють розширювальний бак.

Що таке гідроакумулятор?

Якщо раптово вийде з ладу насос або якийсь час вимкнуть електроенергію, за допомогою гідравлічного акумулятора ви зможете забезпечити себе необхідним запасом житєвонеобхідної вологи.

Але головне завдання, яке стоїть перед цією установкою – це стабільно забезпечувати необхідний тиск води, незалежно від коливання тиску в контурі. При покупці гідроакумулятору, необхідно враховувати характеристики устаткування, кількість кранів в приміщенні і деякі інші фактори. Якщо не встановити гідроакумулятор, то насос включається кожен раз, коли хтось у будинку відкриє кран на хвилину. Також зверніть увагу на об'єм бака. При тривалому зберіганні великої кількості води вона буде неналежної якості.

Є ще одна функція, яку виконує гідроакумулятор - це захист системи від шкідливого впливу гідропотрясінь. У яких випадках відбуваються гідропотрясіння? При раптовому включенні/вимиканні насосу, при швидкому закриванні крану.

Яка різниця між експанзоматом і гідроакумулятором?

Основна відмінність полягає в конструктивній частині. Ця відмінність обумовлена специфічністю використання того чи іншого обладнання.

Сенс полягає в наступному. У розширювальному баку, який призначений для потреб опалювальної системи, його внутрішній простір ділиться навпіл гумовою мембраною. Повітря, що закачується в нижню частину пристрою створює тиск, необхідний для того щоб розділ був ретельно притиснутий до внутрішньої сторони. Як тільки температура теплоносія починає зростати, він збільшується в об'ємі, в той же час збільшується тиск і в верхній відсік бака надходить вода, притиснувши перетинку. В результаті цього в нижній половині резервуару повітря стискається.

Ні в якому разі не слід використовувати нагрівальні розширювальні баки для потреб водопостачання. Оскільки неприпустимий контакт з водою, що знаходиться в системі водопостачання з стінками бака, так як з крану може текти іржава рідина.

Перетинка всередині бака є його основним елементом. Оперативність і надійність пристрою залежать багато в чому від неї.

При покупці обладнання потрібно бути дуже уважним, так як баки для водопостачання і для систем опалення дуже схожі. І деякі недобросовісні продавці можуть скористатися вашим незнанням і підсунути вам не той товар, що вам потрібно.

Пам'ятайте! Основна вимога, яка пред’являється на мембрану розширювального баку – це хороша толерантністю до високих температур.

А в гідроакумуляторах встановлюється всередині конструкція, зовні нагадуючи грушу, яка виготовляється з харчового каучуку. На груші, всередині якої є рідка речовина, з певною силою тисне повітря, яке знаходиться між тілом і перетинкою.

При відкритті крану повітря починає натискати на барабану і рідина під тиском починає надходити з резервуару в кран. По мірі використання води в "груші", тиск, що перекачується насосом буде зменшуватися. І коли він впаде до певних параметрів, на спеціальному електроприладі закривається живлення електричної енергії насосу, контакти. І він почне працювати знову. Поки ви будете набирати воду, насос буде працювати. І після того, як кран закрити, компресор буде продовжувати працювати, і вода буде заповнювати гідроакумулятор.

Основна відмінність між експанзоматом і гідроакумулятором складається не тільки в матеріалі, з якого виготовляються мембрани, але і у способі розміщення повітряного та водного відсіку.

Сфера використання компенсаційних ємностей не обмежується застосуванням в системах опалення або в системі водопостачання. Вони будуть успішно застосовуватися для збереження спеціальної рідини, призначеної для гасіння пожеж.

І розширювальні баки і гідроакумулятори необхідні для забезпечення належного функціонування будь-якої з систем життєзабезпечення. З їхньою допомогою вдається створювати нормальні умови для комфортного і безпечного життя людини.

автор: ГЕКСАГОН-ЕНЕРГІЯ
Відгуки по статті :
средній рейтинг: 4.3  відгуків: 3
Написати відгук
  • 4
  • 07.04.2020
  • Гість
  Дуже пізнавальні факти про гідроакумулятор
  • 5
  • 04.04.2020
  • Гість
  Корисна інформація про гідроакумулятор та розширювальний бак
  • 4
  • 01.04.2020
  • Гость
  Доступно и понятно о гидроаккумуляторе.