Види сонячних колекторів

ОБЛАДНАННЯ ТА ТЕХНОЛОГІЇ ДЛЯ ВИКОРИСТАННЯ АЛЬТЕРНАТИВНИХ ДЖЕРЕЛ ЕНЕРГІЇ. ПРОДАЖ, ВСТАНОВЛЕННЯ ТА ОБСЛУГОВУВАННЯ.
Види сонячних колекторів

 Доброго дня, дорогі читачі. У нашій статті ми розглянемо основні види сонячних колекторів (пристроїв накопичення тепла отриманого за допомогою сонця).

 1. Відкриті. Назва говорить сама за себе. Цей вид сонячних колекторів йде без ізоляції від навколишнього середовища. Зазвичай це контейнери з водою, яка знаходиться всередині. Вони прямокутної форми, виготовлені з пластика темного кольору. Їх перевагою є низька вартість, а слабкі сторони - висока температурна чутливість, низька ефективність, короткий термін експлуатації. Зазвичай використовуються для підігріву басейнів.
 2. Плоскі. Вони складаються з поглинача (пластина із спеціальної речовини, яка поглинає випромінювання), трубопровід (теплоносій рухається всередині нього) і шар, який забезпечує теплоізоляцію. Такі сонячні колектори характеризуються високими тепловтратами, що робить їх роботу доцільною тільки за теплих погодних умов. Вони можуть прогріти рідину до рівня 200 градусів Цельсія, якщо відбувається застій тепла. Ефективність колектора визначається кількістю енергії, яка надходить у теплоносій.
 3. Трубчасті. Такий колектор включає в свій склад корпус теплообмінника, трубки зі скла з вакуумом всередині, і кріплення. Вони відносяться до вакуумних приладів, що свідчить про їх ефективність в холодну пору року, так як відбувається мінімум втрат тепла.
 4. Коаксіальні. Це пристрої прямого нагріву, де вода починає грітися, контактуючи зі скляною стінкою, яка поглинає тепло. Для підвищення теплопоглинання ми рекомендуємо застосовувати на стіні селективне покриття. Завдяки трубкам коаксіального типу, які входять в пристрій колектору і знаходяться в контакті з теплоносієм, цей вид відносно простий і недорогий. У той же час вони не застосовуються в умовах високого тиску і не можуть працювати в теплих умовах.
 5. Концентричні (параболічні). У цьому випадку промені сонця накопичуються за рахунок дзеркала (у формі сфери) на нагрівачі, який знаходиться в центрі дзеркала. Такі колектори є дорогими пристроями. Необхідно забезпечити його рух в декількох площинах для максимального пристосовування до ротації сонця. Зазвичай використовується для парових систем опалення.
 6. Низькотемпературий. Він не має скляних деталей. Теплоносій рухається по каналах трубчастої форми, які розташовані між гумовими листами чорного кольору. Сонячні промені зігрівають їх поверхню, а потім передають енергію на воду у вигляді тепла. Мають коротку тривалість роботи і не поширені в продажі через відсутність в них ізолятора, який робить колектори непрацюючими вже при 20 градусів із знаком плюс. Вони корисні для обігріву великої кількості рідини.
автор: ГЕКСАГОН-ЕНЕРГІЯ
Відгуки по статті :
средній рейтинг: 5  відгуків: 1
Написати відгук
  • 5
  • 05.04.2020
  • Гість
  Сонячні колектори та їх різновиди