Контролери заряду

ОБЛАДНАННЯ ТА ТЕХНОЛОГІЇ ДЛЯ ВИКОРИСТАННЯ АЛЬТЕРНАТИВНИХ ДЖЕРЕЛ ЕНЕРГІЇ. ПРОДАЖ, ВСТАНОВЛЕННЯ ТА ОБСЛУГОВУВАННЯ.

Контролер заряду - обов'язковий елемент сонячної електростанції будь-якої потужності, від 10 Вт до декількох кіловат. Це свого роду зв'язок між сонячними панелями і акумуляторною батареєю. Контролери заряду забезпечують правильний режим заряду АКБ, що дозволяє уникнути таких проблем, як перезарядка або повний розряд.

Якщо потрібно купити сонячні батареї (панелі) для живлення приватного будинку в нічний час, виконати монтаж автономної або гібридної сонячної станції (в тому числі за «зеленим» тарифом), контролер заряду є обов'язковою покупкою. Тому що без нього неможливо забезпечити нормальну роботу фотоелектричних систем.

«HEXAGON-ENERGY»   пропонує купити контролер заряду для сонячних батарей (панелей) – під конкретні потреби, потужність та технічні  параметри системи. Все наше обладнання, товари і технології побудовані на фундаменті альтернативних джерел енергії і спрямовані на забезпечення енергетичної незалежності і безпеки приватних і бізнес-об'єктів.

Функції контролерів заряду

Ключовим завданням даного пристрою - забезпечення захисту від:

 • Перезаряду - в цьому випадку контролер зупиняє (обмежує) подачу струму від сонячної станції в АКБ.
 • Глибокого розряду - пристрій вимикає навантаження від акумулятора, якщо напруга знизилася до критичного значення.

Коли відбувається безперервна підзарядка АКБ навіть незначний понаднормативний струм може стати причиною перезаряду. А це небезпечно тим, що батарея починає перегріватись, електроліт поступово висихає, батарея з часом виходить з ладу.

Глибокі розряди також шкідливі для АКБ, оскільки призводять до зниження ємності батареї, впливають на її термін служби. Саме тому так важливо купити контролер заряду, який усуне ці проблеми і покращить технічні параметри роботи сонячних панелей, автономних і гібридних СЕС.

Додаткові функції

 Сучасний контролер заряду для безпечного заряду акумулятора (АКБ) виконує ряд додаткових функцій:

 • захист від зворотної полярності підключення сонячних батарей та акумуляторів;
 • захист від замикання фотопанелей, АКБ, споживачів;
 • перенаправлення надлишкової потужності на баластне навантаження.

Деякі моделі оснащені вбудованим реле часу, яке дозволяє підключати нічне освітлення, заряджати відразу два акумулятори.

Різновиди

Існує два формати контролерів - PWM і MPPT. Вони відрізняються один від одного алгоритмами управління.

 • PWM або ШІМКонтролер заряду PWM або ШІМ

Ця схема впроваджувалась в експлуатацію ще на самому початку розвитку альтернативної енергетики. Сьогодні контролери цього типу активно використовуються при монтажі сонячних станцій в Україні, однак за функціональністю вони дещо поступаються моделям МРРТ.

Коли слід вибрати ШІМ-контролер?

Це оптимальний вибір для приватних будинків, автономних і гібридних сонячних електростанцій, де використовуються панелі малої потужності (до 200 В).

 • MPPT - відстеження за точкою максимальної потужностіКонтролер заряду MPPT

Цей тип контролерів для АКБ відрізняється більш складною конструкцією та алгоритмом налаштувань. MPPT пристрої коштують дорожче ШІМ-моделей, однак вони дозволяють використовувати потужність фото панелей з максимальною енергоефективністю. Для глобальних сонячних установок - це найкращий вибір.

Коли слід купити контролер заряду  МРРТ типу?

Вони підходять для потужних систем (понад 200 вт) з масивом послідовно підключених сонячних панелей, коли сумарна напруга фотоелектричних елементів суттєво перевищує напругу АКБ.

Чи можна обійтися без встановлення контролера?

Ні, неможливо. Він значно знижує подальші витрати на обслуговування сонячної системи енергопостачання. Захищає акумулятори від перезаряду і глибокого розряду, тим самим подовжуючи їх експлуатаційний ресурс.

А якщо не встановлювати контролер і підключити фото панелі безпосередньо до АКБ? По-перше, струм буде неконтрольованим. По-друге, напруга в максимальній точці перевищить допустиме значення, що призведе до перегріву і пошкодження АКБ.

Грамотно підібраний контролер заряду для акумуляторів (АКБ) заощадить кошти в довгостроковій перспективі і забезпечить ефективну роботу всієї фотоелектричної системи. Правильний режим заряду збереже ресурс акумуляторів, та вам не знадобиться виконувати незаплановану заміну.

Як вибрати

Вибираючи контролер заряду для автономної і гібридної сонячної станції, зверніть увагу на ключові параметри:

 • Потужність сонячної установки.
 • Кількість підключених батарей.
 • Напруга.
 • Величина зарядного струму.

Останній визначає швидкість заряду акумулятора і розраховується за такою формулою: Ємність АКБ / 10.

Наприклад, для акумулятора 70 А/г достатньо струму 7 А. Якщо підключені декілька акумуляторів, сумарна ємність яких складає 200 А/г, тоді варто купити більш потужний контролер, який видає мінімум 20 Ампер.

Широкий асортимент моделей приладів в каталозі інтернет-магазину «HEXAGON-ENERGY»   дозволяє підібрати обладнання під будь-який бюджет та експлуатаційні вимоги. Ціни контролера заряду представлені в широкому діапазоні, що робить замовлення у нас ще більш вигіднішим.

Переваги співпраці з «HEXAGON-ENERGY»  

 • Продаємо контролери та інше обладнання для сонячних станцій з гарантією виробника. Надаємо необхідні документи, чеки та специфікації.
 • Монтаж і налаштування комплексу обладнання здійснюється кваліфікованими фахівцями, які також виконують повний спектр гарантійного і сервісного обслуговування.
 • Професійний підбір обладнання, проектування системи, доставка контролера заряду в Україні та будівництво сонячних електростанцій «під ключ». Допоможемо з підключенням «зеленого» тарифу для гібридних СЕС.
 • Детально проконсультуємо з усіх питань, пов'язаних з підключенням контролера, а також при необхідності запропонуємо ефективні рішення для енергозбереження і економії.

 

Залиште заявку або зателефонуйте, наші фахівці виконають попередні розрахунки і підберуть оптимальні за ціною, потужністю і функціональністю контролери - спеціально під Ваш запит.

Популярні: Сонячні батареї | Сонячні станції