Збереження температури - найважливіша функція теплоізольованого трубопроводу

ОБЛАДНАННЯ ТА ТЕХНОЛОГІЇ ДЛЯ ВИКОРИСТАННЯ АЛЬТЕРНАТИВНИХ ДЖЕРЕЛ ЕНЕРГІЇ. ПРОДАЖ, ВСТАНОВЛЕННЯ ТА ОБСЛУГОВУВАННЯ.
Збереження температури - найважливіша функція теплоізольованого трубопроводу

 Нещодавно на будівельному ринку з'явився трубопровід з термоізоляцією. Новизну, яку пропонують європейські виробники, як неможливо, прийшлась доречною до нашого клімату з його щорічним коливання температури. Тому підприємства, що придбали від правонаступників патент, освоїли виробництво продукції, взяту в готову теплоізоляцію, зробивши в технології деякі корективи з урахуванням місцевих умов. Функції теплоізольованих трубопроводів зведені до збереження температури носіїв. Але не всі потенційні споживачі таких трубопроводів «випробували» переваги цієї новинки. Таким чином у теплоізольованих магістралів, укладених в готову теплоізоляцію попереду дуже великі перспективи.

Структура ізоляції теплоізольованого трубопроводу

Теплоізольований трубопровід являє собою трубу, поміщену в пінопластиковий або інший кожух. Сама труба може бути

 • Сталевою
 • Металопластиковою
 • Пластиковою (виготовленою з пінополіуретану, поліетилену, поліпропілену та інших матеріалів).

Матеріалом для виробництва теплової ізоляції, в яку захований трубопровід, служить

 • Пінополістирол
 • Мінеральна вата (базальтова, скловолокна, кам'яна та т.д.)

На додаток до теплоізоляції, є захисна оболонка виготовлена з пластмаси, яка утримує ізоляцію. Пластмасові труби можуть мати довжину декілька десятків метрів, і звертатися до мінімуму для транспортування в скрутки. При установці дозволяється згинати її до 90 градусів, все це зменшує кількість з'єднувальних і поворотних фітингів.

Використання теплоізольованих магістралей вигідно в багатьох відношеннях.

 • Спрощення монтажу.
 • Відсутня необхідність в тепловій ізоляції.
 • Монтаж теплоізольованих трубопроводів можна проводити над землею, що дозволяє економити гроші, не витрачаючи їх на копання траншей.
 • Теплозберігаючі функції у теплоізольованому трубопроводі здійснюються з більшою ефективністю, ніж у звичайних, ізольованих після установки.

Справа в тому, що часто змонтовану систему важко ізолювати. На всій її протяжності зустрічаються прогалини,  недоступні, або важкодоступні для ізоляційної обробки. Як правило, втрати тепла відбуваються в цих місцях. Для трубопроводів з готовою теплоізоляцією, такі прогалини не представляють особливих труднощів, а тепло в них зберігається з такою ж ефективністю, як і по всій трубі.

Які функції виконує теплоізольований трубопровід?

Збереження тепла важливо не тільки для гарячих носіїв при передачі тепла з котелень на споживача, або передачі пару під високим тиском від котла до турбіни в теплових електростанціях.

Можливо використання теплоізольованої магістралі для подачі гарячої води з котельні на пункти передачі на автобазах і в гаражах для обігріву двигунів. З цією метою гаряча вода розливається в систему охолодження при відключеному радіаторі охолодження.

З цієї причини деякі виробники теплоізольованих трубопроводів оснащують свою продукцію кабелем з додатковим електрообігрівом.

Їх рекомендують використовувати для передачі нафтопродуктів, в'язкість яких падає при зниженні температури.

Теплоізоляція також захищає і охолоджені носії (наприклад, воду) від замерзання. При цьому використання водонапірної труби з електрообігрівом більш ефективніше, ніж без нього.

автор: ГЕКСАГОН-ЕНЕРГІЯ
Відгуки по статті :
средній рейтинг: 5  відгуків: 1
Написати відгук
  • 5
  • 05.04.2020
  • Гість
  Функції та структура теплоізольованого трубопроводу