Сонячні батареї. Основні принципи роботи

ОБЛАДНАННЯ ТА ТЕХНОЛОГІЇ ДЛЯ ВИКОРИСТАННЯ АЛЬТЕРНАТИВНИХ ДЖЕРЕЛ ЕНЕРГІЇ. ПРОДАЖ, ВСТАНОВЛЕННЯ ТА ОБСЛУГОВУВАННЯ.
Сонячні батареї. Основні принципи роботи

 Сучасні технології дозволяють майже кожному мешканцю приватного сектора створювати свої власні джерела енергії, використовуючи сонячні батареї.

Всі витрати на обладнання таких систем поступово компенсуються отриманням безкоштовної електроенергії. Важливим параметром у використанні сонячних батарей є їх екологічна безпека.

Основні елементи сонячних батарей

У стандартному варіанті джерело сонячної енергії складається з сонячних панелей, акумулятора, який повинен бути оснащений пристроєм для управління зарядом, і інвертора, через який постійний струм перетворюється в змінний. При цьому купити сонячні панелі можливо вже в повністю зібраному стані. В комплекті також може бути правильно підібрана інша частина обладнання – акумуляторні батареї з контролерами заряду, і інвертор.

Сонячна батарея являє собою набір елементів, за допомогою яких і виробляється електрична енергія. З'єднуються елементи послідовними і паралельними ланцюгами, що дозволяє збільшити основні параметри на виході – напругу, потужність і струм. Для запобігання виникнення несправності батарей, вони шунтуються діодами. Це дозволяє під час затемнення частини сонячного елемента, запобігти проходженню струму на цій ділянці, і в результаті запобігти його перегріву.

Принцип роботи сонячних панелей

Електроенергія, отримана за допомогою сонячних панелей, накопичується в акумуляторах, з яких віддається споживачам. Для зарядки акумуляторів необхідно створити паралельно-послідовне з'єднання елементів, вихідна напруга якого буде перевищувати напругу акумуляторів.

Хороше висвітлення сонячних елементів дозволяє швидко збільшити заряд акумулятора до 90%, потім при повільній швидкості відбувається заряд акумулятора до повної ємності.

При низькому освітлені, батареї дають недостатню кількість електроенергії, і акумулятор віддає накопичену енергію споживачам. Акумуляторні батареї при такому режимі безперервно віддають енергію і перезаряджаються. Циклічність цього процесу регулюється контролерами.

За допомогою контролерів також регулюється заряд сонячних батарей. Після того, як заряд досягає повної потужності, до батареї підключається резистор для поглинання надлишкової потужності.

Акумуляторні батареї видають струм постійної напруги, а для роботи більшості побутових приладів необхідний змінний струм. Для перетворення постійного в змінний необхідно встановлювати інвертори. Без них використання сонячні батареї можуть служити джерелом енергії тільки для пристроїв, що працюють на постійному струмі.

Популярні: Сонячні панелі | Сонячні батареї

автор: ГЕКСАГОН-ЕНЕРГІЯ
Відгуки по статті :
средній рейтинг: 4  відгуків: 1
Написати відгук
    • 4
    • 05.04.2020
    • Гість
    Принцип роботи сонячної батареЇ