Правда про сонячні панелі

ОБЛАДНАННЯ ТА ТЕХНОЛОГІЇ ДЛЯ ВИКОРИСТАННЯ АЛЬТЕРНАТИВНИХ ДЖЕРЕЛ ЕНЕРГІЇ. ПРОДАЖ, ВСТАНОВЛЕННЯ ТА ОБСЛУГОВУВАННЯ.

 У цій статті річ піде про актуальність фотовольтаїки (сонячної енергетики) в Київській області та Україні в цілому.

Правда про сонячні панелі

 У цій статті річ піде про актуальність фотовольтаїки (сонячної енергетики) в Київській області та Україні в цілому.

365 днів я займався обліком виробництва енергії, отриманої від сонця за допомогою 2-х стоватних батарей, які були встановлені на найбільш вигідну частину даху приватного житлового будинку і підключені до мережі з використанням grid інвертора.

У березні 2016-го, заради експерименту, я купив сонячну батарею з максимально можливою потужністю двісті ват. Після того, як купив одну панель, вже через кілька днів я зрозумів, що з одної двосотватною полікристалічною панеллю grid -інвертор не буде працювати коректно, оскільки не забезпечується напруга достатньої сили. Через це, я обміняв її на 2 стоватні монокристалічні панелі. Якісні сонячні панелікупити вдалося за 6800 гривень.

Сонячні панелі, важливість grid-інвертора

Друга деталь, за яку довелося заплатити – grid-інвертор. Виготовлений він в Китаї, але сам продукт відрізняється якістю. Було несподіваним, що після відкриття виявилося, "нутрощі" інвертора не на 300, а на 500 Вт розраховані. Його вартість-2300 грн. Коли grid-інвертор працює, то налаштовується на частоту, яка забезпечується мережею і викачує перемінний струм (конвертується з постійного) в домашню мережу (220 В).

Grid-інвертор працює тільки коли є напруга в мережі, тому він не може бути використаний в якості резервного джерела живлення, це, ймовірно, один єдиний недолік цього пристрою. Але цей мінус перекривається з величезною перевагою -акумулятори при його використанні не потрібні. Саме акумулятори - найслабша ланка в енергетиці з альтернативними джерелами потужності. Навіть якщо панель гарантовано працює 25 років (це означає, що після цього часу вона втратить близько двадцяти відсотків продуктивності), свинцевий акумулятор в тих же умовах буде працювати тільки три-чотири роки. AGM і гелієві акумулятори можуть протриматись довше (до десяти років), але вони в п'ять разів дорожчі стандартних аналогів.

Ну, а якщо є мережева електрика, то акумулятори зовсім не потрібні. В процесі встановлення автономної системи, необхідно додати до бюджету 7-10 тис. грн. на акумулятор та контролер.

Сонячні панелі, ціна

На додаток до панелей, я купив:

1               Проводи для підключення -322 грн.

2               Дві монокристалічні панелі найвищої якості по сто ватт кожна-6800 грн.

3               Grid-інвертор (300-500 Ватт)-2300 грн.

Загальна вартість: 9422 грн.

Принципи вироблення електроенергії

Енергія, що виробляється панелями потрапляє в мережу в режимі реального часу. Якщо в приміщенні є люди, які споживають цю енергію, то вона буде використовуватись, а лічильник не буде загвинчувати кіловати. Ну, а якщо вироблення сонячної енергії буде більше, ніж споживання на той момент, надлишок буде передано назад в мережу. Це означає, що лічильник буде обертатися в іншому напрямку, але є винятки.

Багато лічильників сучасних зразків (електронних) рахують струм, прийнятий через них без урахування напрямку. Це означає, що вам доведеться заплатити за енергію, яка буде передана назад в електричну мережу. З цієї причини, немає необхідності ставити панелі, які можуть виробляти більше енергії, ніж поточне щоденне споживання. Через це у мене було дві панелі із загальною потужністю двісті ват, вони, з огляду на втрати grid-інвертора можуть віддати до мережі 160-170 Ват. Враховуючи, що мій будинок споживає 140-160 Вт/час, вся вироблена панелями енергія 100% буде використовуватись.

Для контролю енергії, що виробляється, я використав спеціальний прилад для моніторингу. Завдяки двом трансформаторам струму, вони дозволяють враховувати електроенергію, що виробляється для мережі і виробляється панелями. У нескінченній мережі Інтернет існують різні калькулятори для розрахунку виробленої енергії, з первинних даних, які я отримав, випливає, що середньорічне вироблення електроенергії становить 0,66 квт/год/24 години, а загальна річна-239,9 кВт/год.

Ці дані актуальні для ідеальних погодних умов, а також без урахування обов'язкових втрат при перетворенні струму в змінний з постійного. Говорячи про реальні дані, отримана цифра повинна бути розділена на 2. Як показали практика, за період з квітня по серпень, панелі виробили більш ніж 70% електроенергії. Решта місяців (особливо зимові) не настільки продуктивні, через хмари та сніг в зимовий період. Сонячні батареї, які я встановив були в ідеальних умовах (без навколишніх багатоповерхівок, які кидають тінь; спрямовані на південь; по відношенню до горизонту, кут встановлення був 45 градусів). Очевидно, ви можете придбати спеціальний механізм з функцією відстеження сонця, але це збільшить бюджет установки в два рази.

Енергія, вироблена в сонячні дні не визиває сумнівів, вона відповідає обчисленим даним, але коли небо затягнуто хмарами, все стає набагато важче, тому що хмари є головним ворогом фотовольтаїки. Щоб вирішити основну проблему взимку, необхідно очищувати панелі від снігу щодня або встановити їх у вертикальну позицію. Але сніг не такий жахливий, якщо світить сонце, навіть якщо воно низько знаходиться і не гріє. Беручи до уваги всі нюанси, я зможу повернути витрачені кошти на альтернативні джерела енергії через 35 років! А якщо річ іде про автономну систему, це зажадає придбання акумуляторів, це дає зрозуміти, що витрачені гроші не зможуть повернутися, навіть через 50 років після покупки. Отже, навіть при наявності електромережі, альтернативна енергетика буде вигідна тільки тоді, коли тарифи для звичайних громадян на електроенергію в Україні будуть такими ж, як в ЄС.

У той же час, використання спеціальних панелей, які живляться від сонця вигідно тільки в тих місцях, де немає мережевої електроенергії, а провести її - дуже дороге задоволення. Наприклад, заміський будинок був побудований в п’яти км від найближчої лінії. Крім того, найближча вона високовольтна, це означає, що трансформатор необхідно буде встановити за рахунок власних коштів. Відповідно, за підключення потрібно буде віддати приблизно 230-240 тис. грн., а потім щомісяця платити за спожиту електроенергію. Тільки в цьому випадку вигідніше купити сонячні панелі для забезпечення електроенергією будівлю.

 

Популярні: Сонячні панелі | Сонячні батареї

 

автор: ГЕКСАГОН-ЕНЕРГІЯ
Відгуки по статті :
средній рейтинг: 5  відгуків: 1
Написати відгук
    • 5
    • 05.04.2020
    • Гість
    Економічна доцільність встановлення сонячних панелів